مقالات

تبلیغات در اینستاگرام چگونه است

تبلیغات در اینستاگرام

از مهمترین زمینه ها برای کسب درآمد و رونق کسب و کار در دنیای امروزی از راه دنیای دیجیتال می باشد که نمونه این مسائل را میتوان به برنامه اینستاگرام اشاره کرد که تعداد بسیار زیادی افراد روزانه در این برنامه مشغول فروش و خرید محصولات هستند و روز خود را در این برنامه میگذارنند.یکی از راه های موفق تر شدن تبلیغات در اینستاگرام می باشد که در این مطلب کمی در زمینه این موضوع صحبت میکنیم.

تبلیغات در اینستاگرام

برنامه اجتماعی اینستاگرام یک بستر بصری است که میتوان در آن محتوا ایجاد کرد و یا محتوایی که توسط بقیه کاربران در این برنامه انتشار پیدا کرده را مشاهده نمود.شما میتوانید برای اینکه به مخاطبان خود مفهوم کارتان را برسانید میتوانید از عکس ها و ویدئو ها همراه با متن استفاده کنید که در این برنامه اول پیشنهاد می شود تا مخاطبان خود را شناسایی کنید سپس اقدام به تولید محتوا در این برنامه کنید و آن را انتشار دهید.

حال قسمت جالب این ماجرا آن جایی هست که شما از این تبلیغات میتوانید جواب بگیرید مثلا در سال 2017 بیش از 100 میلیون کاربر این برنامه از یک وب سایت بازدید کردند که این عمل موجب می شود آمار بازخورد و بازدید سایت بالا رفته و وب سایت او یکی از پربازدید ترین وب سایت ها قرار گیرد و رتبه اول را بدست آورد.

بیشتر افراد معتقدن که محصولات جدید را از طریق اینترنت بدست می آورند و بیشتر این افراد از طریق اینستاگرام این عمل را انجام میدهند.همانند فیسبوک گذاشتن مقداری پول برای اینکه پست شما بیشتر مورد دید عموم مخاطبان قرار بگیرد میتواند بهترین گزینه برای بهتر نمایش دادن برند و محصول شما می باشد که میتوانید سود خوبی از این حرکت بگیرید.

آیا تبلیغات اینستاگرام بهترین گزینه هست؟

اول از همه باید از خود این سوال را بپرسید که آیا اینستاگرام فقط به استوری ها منجر میشود؟یا فقط جوانان 20 ساله در این برنامه در حال گشت و گذار هستند؟افراد مسن در این برنامه در کجا قرار دارند؟افراد شاغل در این برنامه در حال چه فعالیت هایی هستند؟پس میبینید که باید به سوالات زیادی پاسخگو باشید تا بتوانید در این زمینه شروع کنید.

شما باید بدانید که چند درصد از جمعیت این برنامه را جوانان تشکیل میدهند یا اینکه چند درصد افراد مسن هستند؟همانطور که در این برنامه میتوانید در قسمت جستجو سرچ کنید میبینید کانال هایی وجود دارد که مثلا در مورد فعالیت های بانوان می باشد خب شما از این طریق میتوانید متوجه شوید که مثلا کدام کانال ها بانوان هستند یا کدام کانال ها آقایان خب حالا به مبحث رده سنی میرسیم که میتوانید از طریق نوع محتوا پیج بفهمید که چه رده سنی در این زمینه در حال فعالیت هستند.

تبلیغات در اینستاگرام

مناطق زندگی

بسیاری از کاربران این برنامه در مناطی مختلف شهری هستند و تعداد در حومه شهر که این را میتوان از لوکشن افراد در این برنامه متوجه شد.این را باید بدانید که بیشتر جمعیت این برنامه را بانوان پوشش میدهند.

برنامه اینستاگرام هم همانند بسیاری از برنامه های مجازی دیگر این امکان را به شما میدهد که در بستر این برنامه محصول خود را برای تبلیغ به نمایش بگذارید و لی این امکان را به شما میدهد که برای نوع تبلیغ خود مسیر مشخص کنید.

به عنوان مثال شما میخواهید یک تبلیغ در مورد یک محصول فقط در تهران انجام دهید شما میتوانید در این برنامه مشخص کنید که این تبلیغ در کجا و برای چه رده سنی مورد انتشار قرار گیرد هدف از اینکار میتواند گرفتن بهترین بازخورد از تبلیغ انتشار شده می باشد.

هزینه تبلیغات اینستاگرام

حال در این زمینه سوالاتی پیش می آید که ما برای انتشار یک تبلیغ در فضای این برنامه چه مقدار هزینه باید پرداخت کنیم؟خب این هزینه به چه چیزهایی بستگی دارد؟مثلا دو مدل معروف یکی براساس هزینه برای هر کلیک یا هزینه برای نمایش دادن وجود دارد که در کمپین های تبلیغ هایی اینستاگرامی استفاده می شود.

هزینه ی تبلیغ در اینستاگرام به عامل های زیادی بستگی دارد. همه ی این عامل ها از کاربران شما شروع تا گرفتن بازخورد از تبلیغ شما ادامه می یابد.در زمینه تبلیغات در اینستاگرام عامل های زیادی وجود دارند که باید مورد بحث قرار بگیرد.

مثلا شما محتوایی در خصوص تبلیغات یک سرویس قابلمه آماده کردید که آن را باید در پیج هایی که مخصوص بانوان می باشد مورد انتشار قرار دهید پس به سراغ ادمین میروید و شما مثلا برای 24 ساعت انتشار این تبلیغ مبلغ 1 میلیون تومان رو درخواست میکنه و این خیلی خیلی مبلغ زیادی هست.

تبلیغات کلی در اینستاگرام

پس قبل از اینکه محتوا خود را انتشار دهید به سراغ کسانی بروید تا اول محتوا شما را مورد آنالیز قرار دهند و سپس برای شما در پیج هایی که میدانند محتوای شما با بازخورد بالایی روبه رو می شود تبلیغ کنند.

بسیاری از افرادی که در زمینه تبلیغ فعالیت میکنند معتقد هستن که بهترین روش تبلیغات میتواند در بستر برنامه اینستاگرام باشد.با مدارک موجود میتوان گفت که تبلیغات در اینستاگرام از تبلیغات در فیس بوک هزینه زیادتر دارد.پس بدانید که سراغ چه کسانی باید بروید.

بهترین روش های تبلیغات اینستاگرام

اکنون که با موضوعات قبل آشنا شدید حال بهتر است عوامل موثر برای یک تبلیغ عالی را بهتر بشناسید و با آن آشنا شوید.

القا کردن شخص با تبلیغ

تبلیغات انتشاری میتواند یک کلیپ خنده دار یا یک ویدئو احساسی باشد که فرهنگ را نمایش میدهد اگر محتوا منتشر شده شما احساس نداشته باشد تبلیغ شما برند نمیشود.فکر کنید شخصی بعد از یک روز کاری در برنامه اینستاگرام مشغول گشت و گذار می باشد و دنبال چیزی است که با دیدن آن حالش بهتر شود نه تبلیغی که روح و حالش رو خسته تر کند.پس باید اول درباره محتوا خوب فکر کرد که باید به چه شکلی باشد و چه قالبی داشته باشد.

مرتبط بودن متن و محتوا

در این زمینه سعی کنید خود را جای مشتری بگذارید و بتوانید به عواملی که اون فکر میکند شما هم فکر کنید.مثلا به نظر شما مشتری وقت میکنید یه کتاب 50 صفحه ای را در اینستاگرام بخواند؟قطعا این کار را نمیکند او دنبال محتواهایی هست که بهترین مطالب ممکن را در کمترین زمان بیان کند مثلا یه کلیپ با توضیح مختصر در مورد کلیات کتاب در حد 1 دقیقه و بازدهی بالا باشد.

تولید محتوا

استفاده از هشتگ ها

استفاده از هشتگ ها یکی دیگر از گزینه ها برای معروف تر شدن برند شما می باشد سعی کنید از هشتگ های مختلفی استفاده کنید هشتگ ها فقط مربوط به غذا و عشق و دوست داشتن نمی باشد چون در این زمینه تکراری می شود و باعث می شود که کاربر از این فضا خسته شود.

گذاشتن مسابقه

حتما برای اینکه تبلیغ شما بتواند خوب بازدهی بگیرد یک مسابقه راه اندازی کنید تا بیشترین کامنت ها و بیشترین جوابدهی را دریافت نمایید.مهمترین موضوع بین کاربران حس رقابت می باشد که باعث می شود افراد سعی کنند در این مسابقه رتبه اول را بدست آورند و سپس در مورد جوایز و چگونگی اهدا جوایز هم محتوایی را انتشار دهید تا کاربر بداند که محتوا شما دارای صداقت می باشد تا بتوانید اعتماد سازی کنید.

مسابقه در اینستاگرام

ارسال محتوا در ساعت های مشخص

ارسال یک محتوا در ساعت و زمان مشخص کار بسیار ارزشمندی به گرفتن بازدهی بالا برای شما میکند.باید بدانید که چه ساعتی محتوا انتشار پیدا کند تا افراد بیشتری بتوانند آن را تماشا کنند.مثلا یک محتوا با موضوع غذا را در زمان نیمه شب منتشر میکنید که اصلا زمان مناسبی نیست چون بسیاری از کاربران ممکن است در حال استراحت باشند و یا زمان انتشار، زمان مناسبی برای غذا نیست.پس همیشه مد نظر داشته باشید که بهترین زمان را برای پخش محتوا انتخاب کنید.

تولید محتوا در اینستاگرام

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با تبلیغات در برنامه اجتماعی اینستاگرام آشنا کنیم و اینکه عوامل مهم در انتشار یک محتوا جهت تبلیغ در این برنامه چه چیزهایی می باشد.باید توجه داشته باشید که به جز عواملی که ذکر شد عوامل مهمتری هم در این زمینه نقس به سزایی دارند که ما در مقالات اصلی در سایت اینستاسنتر انها را مورد بحث قرار داده ایم.

 

نویسنده

محمد مهدی مرادی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر سوالی که راجع به خدمات داری همین الان توی واتس اپ بپرس