مقالات

آنالیز اینستاگرام و تجزیه و تحلیل آن

آنالیز اینستاگرام

آنالیز اینستاگرام یکی از مهمترین مراحل در زمان تولیدمحتوا و یا شروع کسب و کار می باشد که باعث می شود شما در شروع به فردی موفق و با گرفتن بیشترین بازخورد از کار انجام شده از نظر کاربران فردی محبوب شوید.

آنالیز پیج اینستاگرام

یکی از برنامه هایی که در فضای مجازی زیاد به چشم میخورد میتوان به اینستاگرام مشاهده کرد و جزو چهارمین برنامه در سطح رسانه است که در آن کاربران میتوانند عکس ها و فیلم های خودشان را در سطح جهانی در دید مردم قرار بدهند و از جمله برنامه هایی است که در زمینه تجارت و خرید کالا و پشتیبانی خدمات در کنار اشتراک گذاری علایق خصوصی افراد فراهم آورده است و همه ی این کارها بدون آنالیز اینستاگرام امکان ندارد.

هر چه جلوتر میرویم این شبکه در حال پیشرفت و توسعه است و اتفاقات جالبتری در این حوزه می افتد و توانسته از زمان به وجو آمدنش کاربران بسیاری را جذب خود کند و محبوبیت بسیار بالایی را کسب کند و ما هر چه جلوتر میرویم کارهای بسیار متنوعی را با این برنامه شاهد هستیم مثلا در حوزه تبلیغات از جمله تبلیغات انواع وسایل خانگی، لباس ها، لوازم آرایشی و وسایل خودرو و …… یا آموزش های رسانه ای یا دانستنی های جذابی و …. را شاهد هستیم که همه ی این ها قبل از انتشار از یک کانال عبور میکنند که این کانال به نام آنالیز و تجزیه و تحلیل است.

بدون آنالیز کردن پیج اینستاگرام برای یک محتوا تمام شکل و شمایل یک مطلب یا یک عکس و یا حتی یک ویدئو به هم میریزد و کسی آن را بازدید نمیکند ما در این مطلب شما را با موضوع آنالیز کردن پیج اینستاگرام آشنا میکنیم پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

آنالیز پیج اینستاگرام
آنالیز اینستاگرام و تجزیه وتحلیل بررسی کلیات آن

آنالیز کردن پیج اینستاگرام

همان طور که می‌دانید آنالیز کردن یعنی در هم شکستن یک جمله یا یک متن یا یک مجموعه برای درک و فهم خوبتر از آن موضوع و این موضوع را هم بهتر میدانید که در کل دنیا هیچ کاری وجود ندارد که به ابزار تحلیل و بررسی نیاز نداشته باشد و سایت های اینترنتی و برنامه های شبکه های مجازی هم در این زمینه جا پیدا میکنند.

برای اینکه مطمن شوید سایت شما به خوبی کار میکند و برایتان نفع دارد حتما حتما باید دائما روی کارکرد آن نظارت کامل داشته باشید و داده ها و اطلاعات سایت را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. هدف ما در موضوع آنالیز اینستاگرام این است بهره وری سایت و صفحه مجازی را بهتر درک کنید تا در زمان تحلیل و بررسی کردن آن به هیچ مشکلی برخورد نکنید. آنالیز کردن خود به چند مجموعه تقسیم میشود که میتوان به :

  1. آنالیز کردن سایت
  2. آنلیز کردن پیج اینستاگرام
  3. آنالیز کردن ویدیو
  4. آنالیز کردن عکس

و…..تقسیم میشود که در زمینه آنالیز کردن از دانش های بسیار متنوعی استفاده می شود که میتوانید برای پرسش در مورد این دانش ها با کارشناسان ما در اینستاسنتر تماس حاصل کنید تا شما را راهنمایی کنند.

آنالیز پیج اینستاگرام

منظور از آنالیز چیست؟

همانطور که در مطلب قبل اشاره کردیم آنالیز کردن به معنی تجزیه و حلیل یک موضوع برای فهم و درک خیلی بهتر آن می باشد. آنالیز پیج اینستاگرام و سایت که مورد اول بحث ما می باشد یعنی تجزیه و تحلیل و تهیه گزارش از کلیه داده ها و اطلاعاتی که سایت در اختیار عموم قرار میدهد با هدف درک بالا و بهینه کردن آن موضوع می باشد. برای بهبود خیلی بهتر سایت در زمینه رتبه و افزایش ترافیک آن باید تکنیک های زیادی را در ساختار اصلی سایت یعنی ساختار داخلی آن و همچنین برای بهبود بهتر در ساختار خارجی آن ایجاد کرد که در این زمینه میتوان به کلمه ای به نام سئو اشاره ویژه ای کرد.

 

در زمینه آنالیز اینستاگرام ابزارهای خیلی متفاوتی در مورد تحلیل و بررسی عملکرد یک اکانت و پیج وجود دارد که در مقالات بعد به آن ها اشاره میکنیم.

هدف اصلی ما در این مقاله آنالیز کردن پیج اینستاگرام و محتوا های درونی آن جهت افزایش فالورر و محمد مهدییتمندی کاربران آن پیج می باشد که تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف در اینستاگرام را دارا می باشد.

آنالیز اینستاگرام
آنالیز پیج اینستاگرام

سوالات هنگام آنالیز 

مثلا شما چند روز جهت گرفتن یک فیلم با سختی ها و مشکلات زیادی مبارزه میکنید و بلاخره فیلم شما آماده انتشار در پیج اینستاگرامتان می شود و پس از ارسال و گذشت دو روز میبینید که فیلم مورد توجه ویژه ای قرار نگرفته و از این حرکت ناراحت میشوید و انرژی شما برای انجام اهداف بعدی به کل از بین میرود و کم کم شاهد این اتفاق می افتید که کاربران شما کم میشوند و صفحه شما رو به سکوت میرود.

صفحه ای که روزی یکی از پربیننده ترین و پربازدید ترین بوده است حال این سوال به وجود می آید که چرا باید اتفاق این چنینی افتاده باشد؟چرا پس از چند روز زحمت و آماده شدن یک فیلم و انتشار آن در فضای مجازی با بازخورد خوبی رو به رو نشده اید؟جواب این سوالات را ما به شما میدهیم چون کارشناسان ما در زمینه آنالیز پیج اینستاگرام و تحلیل و بررسی کردن یک موضوع دوره های ویژه ای دیده اند تا شما را در این زمینه و پیشبرد اهدافتان یاری نمایند. پس اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و افسوس نخوردید به سراغ کارشناسان ما در اینستاسنتر بیاید و سوالات خود را بپرسید و جوابتان را دریافت کنید.

چرا آنالیز پیج اینستاگرام مهم است؟

حال برمیگردیم سر موضوع اصلی خودمان اینکه چرا فیلمی که شما در فضای مجازی انتشار دادید بازخورد خوبی نداشت؟

هر موضوعی که جهت انتشار در فضای مجازی آماده میشود باید مورد آنالیز قرار گیرد و در مورد آن جلسه تشکیل گردد و مورد تجزیه و تحلیل بررسی قرار گیرد تا عیوب اصلی فیلم و عیوب باطنی آن شناخته شود و توسط سازنده فیلم درست شود.

پس از شناخت عیوب فیلم نسبت به زمان برای انتشار آن و پخش در فضای مجازی باید بحث شود که چه زمانی برای انتشار آن مناسب می باشد که حداکثر بازدید و بازخورد را داشته باشد.

سوالات هنگام آنالیز کردن

نتایج آنالیز اینستاگرام

حال متوجه شدید این کمترین موارد در زمینه آنالیز کردن یک ویدئو جهت ارسال در فضای مجازی می باشد که در همین دو جمله متوجه شدید که چه نکاتی نهفته است و چقدر این دو نکته جهت گرفتن بازخورد و بازدید خیلی مهم بود.

این قضیه در مورد گرفتن عکس یا نوشتن یه جمله در پیج اینستاگرامتان هم اجرایی است چرا که شما اگر برای انتشار یه عکس در این برنامه بخواهید نظریات کارشناسان متخصص را بدانید اول از همه باید در خصوص اینکه عکس شما واقعا متناسب با نوع پیج شما هست یا خیر بررسی کنیم دوم اینکه آیا عکس شما از نظر نورپردازی در چه سطحی قرار دارد؟آیا به ویرایش عکس لازم است یا خیر؟

پس وارد شدن به زمینه آنالیز پیج اینستاگرام در خصوص یک موضوع شما را به سوالات متداولی در خصوص انتشار یک محتوا در این برنامه اجتماعی آشنا میکند پس سعی کنید قبل از انتشار محتوا در فضای مجازی آن را آنالیز و تحیلی و بررسی کنید سپس آن را انتشار و از نتیجه آنالیزاتان میتوانید بازخورد خوبی را دریافت کنید.

یه ضرب المثل هست که میگه هر کسی را بهر کاری ساختن. کارشناسان ما در اینستاسنتر در طول ساعت روز جهت هرگونه مشاور و راهنمایی در خصوص کلیه امورات اینستاگرام در خدمات شما هستند پس برای آموزش هر چه بیشتر در مورد این برنامه با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

نتیجه آنالیز پیج اینستاگرام

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم درباره اینکه آنالیز چیست و یا انواع آنالیز چه مدل هایی است و چه ابزاری لازم است برای اینکه شما یک محتوا را به صورت حرفه ای مورد آنالیز قرار دهید و حتی دو مثال از نوع سوالاتی که در آنالیز یک محتوا پیش میاید مورد بحث قرار دادیم.اینستاسنتر در حوزه اینستاگرام از متفکرترین و باهوش ترین کارشناسان استفاده میکند که این موضوع جهت هر چه بهتر راهنمایی شما اتفاق افتاده است پس در این حوزه هر موقع سوالی به ذهنتان خطور کرد ما را در سر لوحه اول فکرتان قرار دهید.

 

 

 

نویسنده

محمد مهدی مرادی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر سوالی که راجع به خدمات داری همین الان توی واتس اپ بپرس