مقالات

تولید محتوا و کلیات آن در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام یکی از مهمترین زمینه ها در این برنامه جهت تبلیغات و یا افزایش کاربران می باشد که باید حتما حتما برای انتخاب یک محتوا درباره ساخت آن فکر شده باشد و تصمیماتی گرفته شود.

چگونه تولید محتوا در اینستاگرام را انجام دهیم؟

اگر یکی از افرادی باشید که روزانه بیشتر وقت خود را در این برنامه می گذارد و دنبال یک صفحه مناسب برای خود و یا شرکتتان هستید میدانید که در این برنامه از راه های مختلفی میتوانید کسب درآمد کنید و حتی کاربران مختلفی را جذب نموده و با آنها تعامل برقرار کنید.فضا ها و شبکه های مجازی در جهت رشد و شکوفایی بیزینس نقش بسیار مهم و موثری را بین عموم مردم ایفا کرده اند یکی از این فضاها و شبکه مجازی برنامه اجتماعی اینستاگرام است .

استفاده از تولید محتوا در برنامه اجتماعی اینستاگرام بسیار ارزشمند می باشد و در جذب بیشتر کاربران و سرگرم کردن آنان  بسیار موثر می باشد .شخصی که یک اکانت را مدیریت میکند باید بداند که جذب کاربران و یا بازدید زیاد بدون تولید محتوای خوب و جذاب هرگز به وجود نمی آید اگر هدف یک شخص ایجاد یک اکانت پربازدید و پرفروش می باشد باید بداند که چه محتوایی نیاز دارد. اما اینکه ساخت محتوا در اینستاگرام چیست ؟ و چگونه انجام می شود  در ادامه به جواب همه این سوالات خواهیم پرداخت.

تولید محتوای در اینستاگرام

تعریف بیشتر در مبحث تولید محتوا

تولید محتوا در اینستاگرام به انتشار با برنامه محتواهایی از قبیل عکس،فیلم،متن و…. میگویند که به منظور ارائه برای استفاده مخاطب تولید میشود.اینستاگرام از بدو تولد برنامه ای اصلی در زمینه انتشار عکس و ویدئو بوده است.یک شخص میتواند عکس یا ویدئو را بدون نوشتن حتی یک کلمه در فضای این برنامه اجتماعی انتشار دهد اما هیچگاه نمیشود یک نوشته را بدون هیچ عکس و فیلمی منتشر کرد.

مهمترین مورد در این برنامه انتشار عکس ها وفیلم هاست که تاثیر به سزایی بر روی مخاطب دارند. پس قبل از اینکه برای تولید محتوا و انتشار آن در این برنامه کاری را شروع کنید اول فکر کنید که به چه محتوایی نیاز دارید؟آیا شما با این محتوا دنبال کسب و کار هستید؟اگر این کار مد نظر شماست پس باید وقت بیشتری را صرف ساختن محتوا کنید.

 

آیا جهت  ساخت محتوا در اینستاگرام باید ایده داشته باشیم؟

حتما میدانید که برای انجام دادن هر کاری در دنیا نیاز به ایده می باشد تا آن کار به نحو احسن و مطلوب انجام شود.برنامه اجتماعی اینستاگرام هم از این زمینه دور نیست یعنی شما برای جذب حداکثر فالوور و دریافت لایک زیاد حتما نیاز به یک محتوا بسیار خوب و باارزش می باشید اینکار اول با در نظر گرفتن فضای پیج شما امکان پذیر می باشد که طرز تفکر مخاطبان شما به چه سمتی می باشد؟

دوم از اینکه شما یک اکانت در این برنامه ایجاد کردید چه هدف و چه منظوری داشتید؟برای چه یک مطلب را انشتار دادید؟در مورد اینکه آیا محتوایی که انتشار میدید میتواند شما را به هدفتان برساند یا خیر باید با متخصصان ای نزمینه مشورت کنید که ما در اینستاسنتر از بهترین و خبره ترین کارشناسان استفاده میکنیم که شما با تماس با آنها میتوانید از مشاوره آنها بهره مند شوید.

ایده جهت تولید محتوا در اینستاگرام

 

 برنامه ریزی جهت ساخت محتوا 

پس از انتخاب ایده جهت تولید محتوا در برنامه اینستاگرام و انتخاب دسته بندی انواع محتوا زمان آن می رسد که برا اجرا آن دقیق فکر کنید.برای اجرا ایده ای که به ذهن شما آمد و شما آن را عملی کردید نیازمند یک برنامه معین و دقیق می باشد یعنی شما حتما باید اثری را که تولید کردید در یک زمان و تاریخ مشخصی انتشار دهید یعنی برای هر کدام یک روز مشخص انتخاب کنید و یه ساعت برای انتشار آن در نظر بگیرید.این زمان بندی خیلی مهم است شاید بتواند جایی برایش در زمینه ایده پردازی هم در نظر گرفت.هدف از انتخاب زمان و تاریخ مناسب جهت انتشار محتوا چیست؟

تا به حال برایتان اتفاق افتاده در یک ساعت مشخص نیازمند به یک کالا کنید و به سراغ مغازه برای خرید بروید میبینید که مغازه بسته است خب این مغازه ساعت دارد و برای بازبودن مغازه زمانی مشخص گردیده پس شما برمیگردید.حال اگر یک محتوا را بدون در نظر گرفتن یک زمان مشخص انتشار دهید ممکن است تعداد خیلی کمی آن را بازدید کنند و از آن موضوع استقبال کنند.

ساخت محتوا

حال شما در نظر بگیرید همین محتوا را با یک برنامه ریزی در زمینه تاریخ و ساعت انتشار میدادید آن وقت با بازخورد بیشتری رو به رو میشدید و استقبال بیشتری در مورد پست انتشاری شما رخ میداد و در نظر داشته باشید پس از انتشار اگر پست تبلیغاتی بود برای آن زمانی برای تماس مشتریان قرار دهید که آنها با درهای بسته رو به رو نشوند و این مورد هم برای خودتان خوب است هم مشتریان زیرا آن ها در زمان مناسب برای استقبال از تبلیغ به سراغتان می آیند.

برنامه ریزی جهت تولید محتوا در اینستاگرام

اهمیت ساخت محتوا 

اینستاگرام با بیش از میلیون ها فالوور فعال یکی از مهم ترین و پرکاربردترین برنامه های اجتماعی این روزها می باشد که سطح فعالیت آن شبانه روزی می باشد که همین مسئله باعث شده افرادی که دنبال یک فضا برای کار هستند به این برنامه رجوع کنند چون فضایی دارد که از یک مرکز خرید یا یک فروشگاه بیشتر بازدید دارد.

از اهمیت تولید محتوا در این برنامه میتوان به رقم انتشار یک عکس در این فضا را طبق آمارهای مشخص شده مثال زد که چه تعداد عکس در یک زمان و یک تاریخ چه تعداد بازدید و بازخوردی را به همراه داشته که نتیجه انتشار تولید محتوا در این برنامه را مشخص می کند.

تولید محتوا و موفقیت 

برای موفقیت در این برنامه اجتماعی باید روزانه و با برنامه ریزی دقیق و مشخص اقدام به انتشار تولید محتوا کنید یعنی یک محتوا خوب و هدفمند بسازید و انشتار دهید. تولید محتوا همان تولید و ساختن عکس و ویدئو و متن و … می باشد که باعث می شود پس از در نظر گرفتن شرایط فکری اکانت و پیجتان با یک برنامه ریزی دقیق آن را در پیج انتشار دهید تا محتوا با تعداد بالاترین بازخورد و بازدید مواجه شود و حتی تعداد بالایی کاربر را به سمت خود جذب کند که این زمینه هم برای تعامل با کاربران مفید است هم برای موفقیت در کسب و کار ارزش زیادی دارد.

تولید محتوا در اینستاگرام

منظور از محتوا در اینستاگرام

اگر بخواهیم کلی این مبحث را مورد بحث قرار دهیم منظورمان از تلید محتوا میتواند اطلاعات را گفت که به صورت کلی توسط عکس و فیلم و متن به کاربران منتقل شود و منظور را به آنها برساند. منظور از تولید محتوا در این برنامه اجتماعی همین فیلم و عکس هاست که با منظور خاصی انتشار می شوند. افراد مختلف با توجه به نوع و مدل کسب و کارشان محتواهایی را انتشار میدهند که هر کدام آنها دارای پیامی می باشد که توجه بسیاری را به خود جلب میکند و باعث افزایش تعداد کاربران می گردد. اکثر این روزها کلمه تولید محتوا را زیاد میخوانیم یا زیاد متوجه می شویم زیرا در دنیای امروزی بزرگترین سرمایه هر فردی که وارد کسب و کار شده است توجه به نیاز مخاطب شده است.

 

نرم افزارهای ساخت محتوا در اینستاگرام

با استفاده از برنامه های ادیت حرفه ای عکس و فیلم میتوان در این برنامه اجتماعی محتواهایی بی نظیر و درگیرکننده را انتشار کرد و مخاطبان پیج را افزایش داد و تبدیل به کسانی متعد و وفادار کرد. استفاده از این برنامه ها راحت و در دسترس عموم می باشد در این زمینه داشتن اعتماد به نفس بالا و خلاقیت به شما کمک میکند تا یک محتوای بی نظیر را وارد عرصه این صفحه برنامه اجتماعی کنید.

نرم افزارهای تولید محتوا در اینستاگرام

نکات مهم تولید محتوا در اینستاگرام

تیم پشتیبانی برنامه اینستاگرام از زمان تولید این برنامه و انتشار آن بین مردم دنیا دنبال افزودن امکانت جدید به این برنامه بوده اند که این امکانات جهت انتشار محتوای شما خیلی خیلی کمکتان میکنند تا در انتشار و پخش یک محتوا دچار مشکل خاصی نشوید و به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید.

از محتواهای مختلف استفاده کنید

تا به حال مشاهده شده که یک صفحه در یک زمینه انتشار محتوا قفل میکند و فقط یک مدل محتوا را پخش میکند و به مرور زمان این صفحه برای کاربر تکراری میشود و کاربر از این دنیای یکرنگ خسته می شود و از آن صفحه خارج می شود و صفحه دچار کم شدن کاربر می شود. برای موفقیت در فضای این برنامه باید تولید محتوا مختلف انجام گیرد تا کاربر را به سمت خلاقیت پیش برود و به جای کم شدن کاربران تعداد آنها افزایش پیدا کند. از انواع محتوا مثل عکس و فیلم و صوت و متن و …… از همگی استفاده کنید نه تنها از یک مورد که باعث خستگی کاربرتان می شود.

محتوای گوناگون جهت تولید محتوا در اینستاگرام

عکس با کیفیت در تولید محتوا

از آنجا که در این برنامه مساهده میکنید بسیاری از پست ها عکس ها هستند و بهتر میتواند پیام را به مخاطب برساند با در نظر گرفتن این موضوع شما باید یک عکس با بالاترین کیفیت را انتخاب کنید تا پیام شما را به خوبی به کاربر منتقل کند در حین انتشار تولید محتوا در پیج می توانید از قابلیت هایی که این برنامه در اختیار کاربرها گذاشته نیز استفاده کنید که این قابلیت ها عبارتند از :

  1. اضافه کردن انواع افکت
  2. قابلیت برش تصاویر
  3. اضافه کردن متن به تصاویر
  4. اضافه کردن شکلک‌های معروف شبکه‌های اجتماعی به تصاویر
  5. چرخاندن و تغییر اندازه عکس

استفاده از موشن گرافیک در تولید محتوا

یکی از بهترین روش جذب مخاطب میتوان به موشن گرافیک اشاره کرد. مثلا شما یه تبلیغ را که به صورت فیلم واقعی ساخته شده باشد بیشتر می پسندید یا یک تبلیغ که دارای صحنه های انیمیشن باشد و حتی دارای طنز باشد؟پس آن تبلیغی را میپسندید که دارای طنز باشد. در این برنامه تعداد کمی از صفحات از موشن گرافیک استفاده می کنند.جالب است بدانید آمارها نشان داده که استفاده از این روش در جذب کاربران و دریافت بازخورد بالا نتیجه بسیار مطلوبی را داشته است.

استفاده از موشن گرافیک در تولید محتوا اینستاگرام

استفاده از استوری جذاب

استوری یک از قابلیت این برنامه است که در بین کاربران این برنامه دارای علاقه بسیار زیادی می باشد. یکی از مزیت های این قابلیت میتوان گفت که بعضی از کاربران را مشاهده کردید که حوصله زیادی در خصوص خواندن مطالب بلند و یا طولانی را ندارند یا زمان زیادی را در این برنامه صرف نمی کنند وقتی به این برنامه وارد می شوند به اولین قابلیت که برخورد میکنند استوری های و پست هاست. استوری برای نمایش تبلیغات دارای مزیت هایی است که پیشنهاد میکنیم برای تبلیغات حتما از استوری هم استفاده کنید. چون کاربران شما دارای اخلاق مختلفی هستند.

هشتگ‌ها

هشتگ ها از جالب ترین قابلیت های این برنامه هستند که باعث میشوند پس از انتشار محتوای خود در این برنامه به راحتی کاربران بتوانند از محتوا شما استفاده کنند و به راحتی قابل بازدید باشد.و فقط لازم است از کلمات مخصوص هشتگ در قبل از متن استفاده کنید. کاربران در قسمت سرچ برنامه اینستاگرام میتوانند با گذاشتن علامت هشتگ و بعد متن دلخواه به راحتی به صفحه شما دسترسی پیدا کنند. در صورتی که دنبال ساختن یک برند معتبر می باشید اسم برند خود را به صورت هشتگ منتشر کنید تا باعث شود مخاطبان به راحتی شما را پیدا کنند.

هشتگ ها در تولید محتوا در اینستاگرام

کپشن‌های جذاب و مفید

طبق جدیدترین امکانات اینستاگرام استفاده از کاربران فیک یا تقلبی دیگر جواب نمیدهد و باید برای جذب فالوور از محتواهای حرفه ای استفاده کرد که این راه سریع ترین راه ممکن می باشد.اگر نتوانید بهترین محتوا را برای پیج خود بسازید نمیتوانید جذب فالوور داشته باشید پس اگر فکر میکنید که دارای این تخصص نیستید و نمیتوانید تولید محتوا مناسب و با کیفیت کنید به سراغ شرکت هایی بروید که در این حرفه دارای بالاترین تخصص می باشند.

جمع بندی

فراموش نکنید که اینستاگرام از پربیننده ترین و پربازدید ترین برنامه های این دوران است و یکی از برنامه های است که میتواند اثر قابل توجهی روی مخاطب بگذارد. هر چقدر در این برنامه حضور فعال تری داشته باشید به همان مقدار میتوانید مخاطبان زیادی را جذب کنید. ولی برای ارائه محصولات و خدمات خود نیاز به داشتن محتوا می باشید که یک محتوا خوب شما را ممکن است به بالاترین سطح ممکن برساند.

حال اگر توان تولید محتوا را ندارید مشکلی نیست به سراغ کسانی بروید که در این زمینه حرفه ای می باشند کارشناسان ما در اینستاسنتر به شما را در ساختن یک محتوا مناسب مرتبط با کسب و کار و یا علاقه خود راهنمایی میکنند و کمک میکنند که شما در این راه یکی از بهترین ها باشید.

نویسنده

محمد مهدی مرادی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر سوالی که راجع به خدمات داری همین الان توی واتس اپ بپرس